Jaké noční stolky jsou trendy? Nevyhýbejte se ani barevným variacím

noční stolky do ložnice
zdroj: pexels.com

Noční stolky nabízejí odkladný prostor hned vedle postele, který můžete využít ráno po probuzení, večer, když usínáte, nebo i během noci. Bez nočního stolku si tak svou ložnici či pokoj dokáže představit jen málokdo. Noční stolek vypadá nejlépe, pokud ho sladíte s dalším nábytkem v místnosti. Měl by ladit se šatní skříní, s komodou a samozřejmě i s rámem postele.

Noční stolky se šuplíky nebo bez šuplíků?

Zásuvka v nočním stolku nabídne další prostor, který můžete využít pro různé nezbytnosti. Můžete do ní uložit rozečtenou knihu, sluchátka na pohodlný poslech hudby nebo třeba tělový krém, který využíváte před spaním. Nemusíte věci nechávat volně odložené v místnosti a tím dosáhnete čistšího a uspořádanějšího vzhledu v ložnici.

My jsme tak rozhodně pro noční stolky s uzavřenými šuplíky a může jich být hned několik. Tradičně noční stolky kombinují také otevřené a uzavřené zásuvky a každý si tak v jejich nabídce přijde na své.

Noční stolek pověste na stěnu

Noční stolky můžete umístit na zem nebo je pověsit na zeď. Ačkoliv většina lidí volí první variantu, prozradíme vám, v čem je druhá možnost výhodnější.

Jestliže máte stolek pověšený na zdi, nic nebrání vašemu úklidu. I pod stolkem na zemi se často usazuje prach. Stejně tak se nečistoty nacházejí v mezeře mezi stolkem a stěnou. Důležité je, aby vždy nabídl dostatečně velkou odkladnou plochu. Tu využijete třeba na svůj budík, mobilní telefon, knížku nebo třeba na lampičku. Ačkoliv moderní interiéry mají většinou osvětlení na zdi.

Barvu nočního stolku slaďte s dalším vybavením v ložnici

Noční stolky se často prodávají v sériích s postelemi a komodami. Proto doporučujeme takto vybírat. Oblíbený je černý a bílý nábytek. Mnoho lidí si pořizuje noční stolky z masivu s tradičním dřevěným dekorem. Pro výraznou barvu se rozhodněte pouze tehdy, když váš noční stolek bude jediným barevným kouskem v místnosti. Pak ji může projasnit a propůjčit jí svěží nádech.