Žehlička na vlasy pomůže s dokonalým účesem

účes se žehličkou na vlasy
zdroj: pexels.com

S perfektním narovnáním i lehkým zvlněním vlasů vám pomůže žehlička na vlasy. Jedná se o užitečného pomocníka, které ve své výbavě ocení snad každá žena, protože jen málokterá je plně spokojena se svým účesem. Ačkoliv žehlička vašim vlasům dodá požadovaný styl, je její každodenní používání nebezpečné, protože vlasům vysoká teplota samozřejmě škodí.

Jak vybrat žehličku na vlasy

Na žehličce byste určitě neměli šetřit. Vyplatí se investovat do přístroje s cenou alespoň 1500 Kč, protože levnější žehličky většinou nejsou tak kvalitní a vlasy o to více poškozují. Mezi nejznámější výrobce žehliček patří značky Babyliss, Remington či Rowenta. Jedná se o profesionální výrobce a každý z nich má v nabídce více než jednu desítku produktů.

Žehlička na vlasy může mít široké i úzké plotny. Ty úzké jsou vhodné na úpravu kratších vlasů a na vlnění vlasů, pracuje se s nimi jednoduše. Širší plotny ocení majitelky delších vlasů, které nemají času nazbyt. Plotny žehličky by měly být ošetřeny keramickým nebo titanovým povrchem – to vám zaručí, že jsou šetrné. U dražších modelů je samozřejmostí rychlé nažhavení a možnost regulace teploty.

Jak ji používat pro narovnání a zvlnění vlasů

Vlasy si umyjte a dokonale vysušte fénem. Žehlička na vlasy by v žádném případě neměla přijít do kontaktu s vlhkými prameny, protože takové vlasy jsou velmi křehké. Nažhavte ji na požadovanou teplotu – většinou je dostačující teplota do 180 °C a chvilku počkejte.

Mezitím na vlasy aplikujte speciální ochranný sprej, dokonale je rozčešte (vyhnete se tak nepříjemným uzlíkům) a horní část oddělte do skřipce nebo stáhněte do gumičky. Pomalu začněte žehlit – do žehličky vkládejte jednotlivé prameny a opatrně sjíždějte od hlavy směrem ke konečkům vlasů. Prameny se snažte žehlit pouze jednou, aby se vlasy zbytečně nenamáhaly. Nakonec postříkejte lakem na vlasy či aplikujte vlasový gel nebo vosk.

Pokud chcete dosáhnout jemných vln, tak chytněte mezi plotny konec pramenu a žehličku otočte směrem ven nebo dovnitř. Chvilku podržte. Zvlněné vlasy prsty rozdělte a vytvarujte.

Žehlička na vlasy a roztřepené konečky

Bohužel žehlička na vlasy má negativní vliv na kvalitu vlasů, proto byste ji neměli používat příliš často. Nadměrné žehlení vlasů vede k poškození jejich konečků, které se třepí a lámou, vlasy pak celkově rostou pomaleji. Snažte se tak žehlit vlasy jen dvakrát či třikrát týdně. Mimoto si pravidelně dopřávejte vlasové masky a zábaly, které jim dodají výživu a zabrání jejich nadměrnému vysoušení a lámání.