Interiérové dveře splní i ty nejnáročnější požadavky

interiérové dveře
zdroj: pixabay.com

Stavíte nebo rekonstruujete a vybíráte si nové interiérové dveře? Věřte, že trendy za poslední roky v této oblasti velmi pokročily. Na výběr máte z moderních i tradičních dveří mnoha značek. Dveře můžete samozřejmě doplnit libovolnou výplní podle svého vlastního vkusu a také si vybrat ze široké škály kování. Kromě tradičního otevírání se velké oblibě těší i dveře posuvné.

Povrch dveří má zásadní význam

Nejčastěji využívaným materiálem pro výrobu dveří do interiéru je CPL laminát, který odolává i velkému mechanickému zatížení, nebledne světlem a nevadí mu ani vlhkost. Z dalších materiálů je oblíbená PVC fólie či plastický 3D polypropylen. Do domácností si hodně lidí pořizuje také kašírované dveře, které na rozdíl od CPL laminátu jsou vhodné do prostor bez zvýšené zátěže. Jejich jednoznačnou výhodou je široká nabídka moderních dekorů.

Interiérové dveře se skleněnou výplní jsou trendy

Jednoduché plné dveře jsou nudné. Každé dveře dnes můžete doplnit sklem podle svého výběru. Kde všude bude konstrukce dveří prosklená, to už záleží na výběru konkrétního modelu. Dobrou volbou je například pískované sklo, které sice nelze udržovat běžnými čističi do domácnosti, ale není přes něj nic vidět. Dveře s pískovaným sklem jsou proto vhodné třeba i na toaletu nebo do koupelny, kam by vás jinak nenapadlo prosklené dveře vůbec instalovat.

Tradiční otevírání nebo posuvné dveře?

Ačkoliv většina zákazníků poptává interiérové dveře s tradičním otočným mechanismem – dveře jsou zavěšené v pantech a pro otevření potřebují dostatek prostoru, nezatracujte ani posuvné interiérové dveře. Ty se mohou pohybovat po stěně nebo zasouvat do stavebního pouzdra. Takové řešení je sice dražší, v interiéru však ušetří spoustu místa. Jaké dveře vybrat si ideálně rozhodně již při hrubé stavbě, aby se na ně mohlo vše připravit.

Nikdy si interiérové dveře nevybírejte přes internet. Vždy se zajeďte podívat do vzorkové prodejny, kde získáte lepší představu o dekoru. Jen z obrázku totiž barvu dveří přesně nepoznáte a nakonec byste mohli být nepříjemně překvapeni.