Jablečný ocet jako lék

jablečný ocet jako lék
zdroj: pixabay.com

Jablečný ocet je všestranný pomocník. Využijete ho při vaření, v kosmetice a také ho můžete užívat vnitřně a z jeho pozitivních účinků tak vytěžit maximum. Jablečný ocet jako lék je znám již z dob lidového léčitelství. Samotný ocet prý objevili Babyloňané v době přibližně 5 000 let před naším letopočtem. Získávali ho kvašením z datlových palem, hroznů či fíků.

Jablečný ocet zlikviduje nebezpečné bakterie

Jablečný ocet doporučujeme pít zředěný s vodou. Abyste jeho chuť zjemnili, můžete přidat ještě med. Dvě lžičky jablečného octu smíchejte se čtyřmi lžičkami vody (pokud je na vás tento poměr příliš silný, můžete ocet rozředit ještě víc). Jablečný ocet se vyrábí fermentací neboli kvašením cukrů z jablek. Tímto procesem vzniká kyselina octová – hlavní účinná látka.

Jablečným octem se můžete vyzbrojit proti škodlivým patogenům. Působí jako přírodní antibiotikum proti některým bakteriím. Je vhodný při mykotických infekcích. Sám Hippokratus jej používal k čištění ran.

Snižte hladinu krevního cukru

Pravidelná konzumace jablečného octu se doporučuje též osobám trpícím cukrovkou druhého typu. Obecně vysoká hladina krevního cukru není dobrá ani u zdravých lidí, jelikož stojí za vznikem různých chronických onemocněních. Pokud se zajímáte o zdravý životní styl a snažíte se jíst zdravě, můžete efekt vyváženého stravování podpořit pitím jablečného octa, který přispívá k udržení stabilní hladiny krevního cukru.

Jablečný ocet pro pocit sytosti

Díky předchozímu bodu pomáhá pití jablečného octa navodit pocity sytosti. Zamezí chuti na sladké a zabrání zbytečnému přejídání, které vede jen k přibírání nežádoucích kilogramů. Je tak účinným pomocníkem i při hubnutí. Samozřejmě za předpokladu, že se budete stravovat zdravě a pravidelně se věnovat pohybovým aktivitám.

Snížení hladiny cholesterolu

Dle provedených studií jablečný ocet snižuje hladinu cholesterolu a triglyceridů. Dále také snižuje vysoký krevní tlak a brání rozvoji kardiovaskulárních onemocnění. Údajně působí též protinádorově.

Při užívání jablečného octa nepřekračujte doporučenou denní dávku, která představuje 30 ml. Ideálně konzumujte jablečný ocet v tekuté formě, byť ho můžete zakoupit i jako potravinový doplněk v tabletách. Rozhodně se nejedná o žádný zázračný přípravek, který by ihned vyřešil všechny vaše zdravotní problémy. Pokud ho ale začnete pravidelně užívat, zaručujeme vám, že se začnete cítit lépe.