Vnitřní nebo venkovní žaluzie na okna?

venkovní žaluzie na okna
zdroj: pixabay.com

Pořídili jste si nová okna a hledáte k nim vhodnou stínící techniku? Pokud máte dilema, zda si pořídit vnitřní nebo venkovní žaluzie, můžeme vás ujistit, že nejste jediní. Oba systémy stínění nabízejí nějaké výhody. Pojďte se s námi podívat, do čeho se aktuálně vyplatí investovat.

Spojte výhody vnitřních i venkovních žaluzií

Vnitřní i venkovní žaluzie na okna jsou dobrou volbou a vy nemůžete vybrat špatně. Stínící technika za poslední roky udělala velký pokrok. Už se nemusíte omezovat na obyčejné záclony a závěsy, ale můžete zvolit něco čistého, elegantního a mnohem efektivnějšího. Záclony si do oken stále můžete pověsit. Už ale nejsou tak funkčním jako spíše dekorativním doplňkem.

Věděli jste, že si do oken můžete nainstalovat jak vnitřní, tak i venkovní žaluzie? Kombinace obou typů žaluzií je podle mnoha expertů ideální. Venkovní žaluzie totiž přináší účinnou ochranu proti slunci a tepelnému záření. Vnitřní zase zabraňují pohledům z ulice dovnitř budovy.

Venkovní žaluzie zabrání únikům tepla

Venkovní žaluzie však fungují na obě strany. Během léta se vaše domácnost nebude zbytečně ohřívat od slunečních paprsků. V zimě zase neunikne vašimi okny tolik tepla ven. Udává se, že s pomocí venkovních žaluzií zadržíte až o 20 % tepla více.

Na vytápění tak výrazně ušetříte. Důležité je se ale rozhodnout pro kvalitní provedení, které na vašich oknech nebude působit rušivě. Předokenní žaluzie obvykle nelze nijak naklánět, takže buď stíníte zcela nebo vůbec.

Pro vnitřní žaluzie hraje prim cena

Vnitřní žaluzie jsou nejdostupnější stínící technikou. I proto je můžete vidět na tolika místech. Jedná se o nejstarší typ žaluzií, který se navíc i velmi snadno instaluje a má minimální požadavky na údržbu. Na výběr máte z celé škály materiálů, od hliníku přes bambus až po textil.

Stínící techniky se na pultech obchodů dnes nabízí nepřeberné množství. Doporučujeme vám navštívit nějaký speciální obchod a stínění si na vlastní oči prohlédnout. Myslete na to, že stejné žaluzie budete instalovat do všech oken. Pokud na nich chcete ušetřit, zvolte si levnější řešení, které ale bude fungovat spolehlivě a zaručí vám dlouholetou spokojenost.