Psací stůl do pracovny i do dětského pokoje

psací stůl
zdroj: pixabay.com

Psací stůl je nedílnou součástí každé domácnosti. Moderní stoly dnes zakoupíte snad téměř ve všech obchodech s nábytkem. Víte ale, jak vybrat takový, který bude stoprocentně odpovídat vašim potřebám? S koupí nového psacího stolu vám rádi pomůžeme. Připravili jsme pro vás článek, kde se dozvíte, na co vše byste si měli dát pozor.

Rozměry psacího stolu

Psací stůl by se měl hodit do dětského pokoje, do pracovny nebo na jiné určené místo ve vaší domácnosti. Zároveň ale musí nabídnout dostatek prostor pro práci. Nejdůležitějším parametrem je jeho výška. Proto by si měli před koupí dobře přeměřit, jaká pro vás bude ideální.

U stolu se nesmíte hrbit, naklánět nebo se cítit nepohodlně z jiného důvodu. Především u dětského psacího stolu je výška důležitá. Jelikož dítě roste, je možné, že mu stůl nebude vyhovovat po celý život a že ho po pár letech od koupě budete muset vyměnit.

U stolu byste měli sedět tak, abyste celou plochou chodidel dosáhli na podlahu. Loket by měl být ve výšce 2 až 3 centimetry pod úrovní desky stolu. Co se týká rozměrů samotné desky, tak pro školáky na prvním stupni stačí menší stoly. Když už svému dítěti pořídíte počítač nebo sháníte psací stůl do pracovny, sáhněte po co největších rozměrech.

Psací stůl s úložnými prostory

Úložné prostory jsou u psacího stolu velmi důležité. Můžete do nich uložit papíry, tužky, sešívačku, děrovačku, rýsovací potřeby a spoustu dalších pomůcek, které nepoužíváte denně. Při ruce si tak nechte jen to nejpotřebnější. Váš stůl bude stále uklizený a nebude vás tak rozptylovat nepořádek na pracovní ploše.

Design stolu je též důležitý

Psací stůl by měl být vyroben z odolných a moderních materiálů. Barevně ho doporučujeme sladit s dalším nábytkem v místnosti. Dobře působí psací stoly z lamina i z masivu. Vybraný materiál ovlivňuje i cena, kterou chcete do stolu investovat.

Ať už tedy vybíráte psací stůl klasické nebo rohové konstrukce, dejte si na výběru záležet, a pokud můžete, tak si stůl v obchodě prohlédněte a vyzkoušejte.