Vinylové podlahy – komfortní řešení do každého interiéru

vinylové podlahy
zdroj: pixabay.com

Vinylové podlahy jsou velkým trendem v současnosti. Pokud stavíte či rekonstruujete a vybíráte si novou podlahovou krytinu, tak vinyl určitě stojí za zvážení. Je sice o něco dražší než laminátová plovoucí podlaha, má však mnohem lepší vlastnosti. U vinylu máte jistotu, že vám vydrží klidně i po celý život.

Hlavní výhody vinylové podlahy

Vinylové podlahy jsou skvělou alternativou ke všem dalším materiálům. Vyrábějí se z PVC – polyvinylchloridu. PVC podlahy se využívaly již dříve. Ty dnešní jsou ale o 1000 % kvalitnější.

Spolehlivě imituje dřevo, kámen i dlažbu. V porovnání se dřevem jsou tyto podlahy výrazně levnější a odolnější, například proti vodě. Ve srovnání s kamenem a dlažbou se snadněji pokládají a jsou mnohem komfortnější. Hodí se do bytových i nebytových prostor.

Mnoho lidí na vinylových podlahách láká dobrá cena. Pěknou krytinu zakoupíte s cenou již od 500 Kč za metr čtverečný. Vinylová podlaha je také velmi vkusná a elegantní. Na výběr máte ze stovek dekorů od mnoha výrobců. Snadno tak vyberete ideální dekor do své domácnosti. Vinylová podlaha také přispívá k lepší akustice v místnosti.

Současné trendy

Jaké vinylové podlahy jsou dnes v kurzu? Stále je velmi oblíbená imitace dřeva. Čím dal častěji se ale setkáváme s krytinami, které napodobují právě kámen či dlažbu. Do menších prostor jsou vhodné světlé krytiny, které je opticky zvětší. Naopak velké prostory zase ocení dekory v tmavém provedení. Ty zároveň působí teplejším dojmem.

Jak se pokládá vinylová podlaha

Na vinylové podlaze je skvělé, že ji zvládnete položit i vy sami. Nejčastěji se lepí celoplošně – to znamená, že koupíte PVC v rolích. Druhou možností je pokládka lamel nebo čtverců. Záleží, jaký systém si vyberete.

Pokládka vinylové podlahy je rychlá a jednoduchá. Vinyl je v porovnání s dalšími materiály i odolnější proti mechanickému poškození a vyblednutí. V případě poškození snadno vyměníte jen část krytiny. Hodí se i do prostor vybavených podlahovým vytápěním.