Rekonstrukce panelového bytu zajistí komfortní bydlení

rekonstrukce panelového bytu
zdroj: pixabay.com

Bydlíte v paneláku, současné bydlení vám už nevyhovuje, ale přece jen nechcete měnit lokalitu? Jestliže je byt ve vašem osobním vlastnictví, není nic jednoduššího než se pustit do jeho renovace. Rekonstrukce panelového bytu vás nemusí vyjít draze a váš byt může po této proměně vypadat jako z katalogu. Podívejte se, co se nevyplatí při rekonstruování bytových prostor přehlížet.

Špatné elektrické rozvody

Starší byty mají často špatné elektrické rozvody, protože jsou dělané před mnoha lety a už něco pamatují. Navíc splňují nároky platné dle starších norem, nikoliv dle těch aktuálních. S pomocí zkušeného elektrikáře je snadno přizpůsobíte současným požadavkům.

Nehygienické umakartové jádro

Pokud máte v bytě umakartové jádro, pryč s ním! Starší jádra v panelových bytech nevyhovují z hygienického ani z praktického hlediska. Koupelna a WC proto potřebují rekonstrukci, která by se měla přizpůsobit všem rodinným příslušníkům.

Staré vchodové dveře

Starší vchodové dveře vyměňte za moderní bezpečnostní dveře, které lépe ochrání váš majetek a dodají vám potřebnou jistotu. Do bytu se běžně neinstaluje už další zabezpečovací technika, pokud o ni ale máte zájem, určitě ji můžete zvážit.

Rekonstrukce panelového bytu začíná v kuchyni

Ani kuchyně často nevyhovuje požadavkům současné moderní hospodyňky. Při její rekonstrukci myslete na dostatek prostoru mezi varnou deskou a dřezem. Prostor v kuchyni také můžete zvětšit praktickým barovým pultem. Své místo zde mají také moderní spotřebiče, která vám v kuchyni ušetří spoustu času.

Výměna podlahové krytiny

Staré linoleum nebo špinavý koberec? Než abyste se snažili současnou podlahovou krytinu vyčistit, rozhodněte se pro novou. Dnes můžete vybírat z celé škály moderních materiálů. Stále velmi oblíbené jsou laminátové podlahy, které věrně kopírují dřevěné dekory. Stoupá také obliba PVC materiálů, například vinylu – ten je na podlahy ideální, protože může být vystaven i velkému zatížení.

Výměna profukujících oken

Rekonstrukce panelového bytu by měla rozhodně zahrnovat také výměnu starých oken, přes která dochází k velkým tepelným ztrátám. Pokud vaše okna profukují, musíte během zimy zbytečně hodně topit, a tak vám bydlení vychází zbytečně draze. Moderní jsou plastová okna, která pořídíte ve variantě dvojskel či trojskel. Představují sice poměrně vysokou investici. Ta se vám ale po několika sezónách rozhodně vrátí zpět.