Koupelnové zrcadlo s osvětlením nejen pro perfektní make-up

koupelnové zrcadlo s osvětlením
zdroj: pixabay.com

Vybíráte nové zrcadlo do koupelny? Pak se určitě podívejte na koupelnové zrcadlo s osvětlením, které je sice dražší než obyčejné zrcadlo, ale investice do něj se rozhodně vyplatí. Takové zrcadlo decentně nasvítí prostor kolem umyvadla a vám pak v koupelně stačí už jen jedno hlavní světlo. Zrcadlem si přisvítíte vždy, když ho budete používat.

Koupelnové zrcadlo s osvětlením pro dokonalý design celé místnosti

Koupelna je jednou z místností, jejíž zařízení pečlivě plánujete a dlouho rozmýšlíte. Zrcadlo je prvkem, který nesmí v žádné koupelně chybět. Jedná se o moderní a zároveň praktický doplněk, který využíváte téměř každý den. Před zrcadlem si čistíte zuby a pleť, některé ženy se zde dokonce líčí, takže je potřeba, aby koupelna poskytovala co nejlepší osvětlení.

Pokud zrcadlo není vybaveno integrovaným světlem, je nezbytné nad něj připevnit ještě bodové světlo nebo jiné stropní svítidlo. To však často ruší celkový dojem koupelny. Pokud je světlo vystouplé ze zdi, tak se na něm usazuje prach a vy ho musíte neustále udržovat čisté.

Jaké zrcadlo si vybrat

V současnosti jsou moderní samostatná zrcadla i zrcadlové skříňky. Do nich se ale osvětlení instaluje hůře a jsou proto nákladnější na pořízení. Mnoho lidí si dnes pořizuje samostatné koupelnové zrcadlo s osvětlením a to doplní umyvadlem se spodní skříňkou, která nabídne dostatek prostoru pro uložení věcí v koupelně. Pokud je vaše koupelna hodně prostorná, můžete do ní umístit ještě další skříňku a tu využít k uložení drogerie, kosmetiky nebo třeba ručníků.

LED osvětlení v koupelně – záruka vysoké kvality

Dnes je moderní mít všude LED žárovky, pásky či trubice, protože nabízejí příjemné denní světlo, dosahují dlouhé životnosti a spotřebují jen velmi málo energie. I zrcadlo by v sobě mělo mít integrované LED osvětlení. Do koupelny se doporučuje třída krytí IP 44, kdy bude osvětlení dostatečně chráněno i proti stříkající vodě. Zrcadlo často doplňuje také dotykové spínač přímo na jeho ploše, který zaručuje komfortní použití. Samotné zrcadlo může být ošetřeno také speciální topnou folií, zabraňující jeho zamlžování.