Botníky do předsíně jsou krásné a funkční

botníky do předsíně
zdroj: pixabay.com

Botník je nezbytným doplňkem do každého rodinného domku i bytu, jelikož slouží k uložení sezónní nebo i veškeré obuvi – záleží pouze na organizaci vašich vlastních prostor a na tom, zda chcete všechny boty skladovat na chodbě, nebo jestli na ně máte i speciální skříň v šatně nebo v ložnici. Pojďte se s námi podívat, jaké botníky do předsíně jsou nyní moderní.

V jednoduchosti je krása

Jednoduché policové botníky do předsíně zaujmou nejednoho minimalistu i věrného milovníka obuvi. Hodí se pro skladování bot, které aktuálně nosíte. Levně je pořídíte, rychle je složíte a boty budete mít v takovém botníku vždy na dosah ruky.

Policový botník navíc může být doplněn praktickou dřevěnou či čalouněnou lavicí, na níž pohodlně usednete, když si zrovna boty nazouváte. Botník může být zhotoven jako dvoupatrový, třípatrový nebo i čtyřpatrový. Jako materiál se zde nejčastěji používáte dřevo nebo kov. Kovové botníky se snáze udržují, protože případné nečistoty stačí jen otřít vlhkým hadříkem.

Kompletní předsíňové stěny

Botníky jsou také běžnou součástí předsíňových stěn, které tvoří také věšák, zrcadlo, případně ještě jedna další skříňka na uložení různých nezbytností, které na chodbě využijete. Při výběru předsíňové stěny buďte obezřetní kvůli velikosti, aby nezabírala zbytečně mnoho místa ve vašem příbytku. Její výhodou je, že veškeré kusy nábytku spolu pěkně ladí. Může být proto vybavena i poměrně prostorným botníkem.

Botníky do předsíně v podobě samostatné skříně

Na skladování obuvi v předsíni se hodí též botníky v podobě skříně, které mají úložné prostory řešené na míru univerzální obuvi (hůře do nich uložíte pouze kozačky a další vyšší obuv). Tyto botníky jsou zpravidla konstruovány pro několik párů bot, které se do nich mohou ukládat ve svislé nebo ve vodorovné poloze. Jednodušší botníky zakoupíte za cenu do 1 000 Kč. Pokud máte náročnější požadavky na úložné prostory, tak si připravte větší finanční obnos.

Co se týká barevné nabídky, tak zde se opravdu fantazii meze nekladou. Kromě bílých a černých botníků jsou populární také botníky do předsíně v různých odstínech dřeva. Případně mohou kombinovat i více barevných odstínů.