Jak vybrat židle do kuchyně

židle do kuchyně
zdroj: pixabay.com

Kuchyňské židle jsou nedílnou součástí každé jídelny. Při výběru židle do kuchyně byste měli zaměřit svou pozornost hned na několik aspektů. Židle by měla být vyrobena z kvalitního materiálu a svým stylem dokonale ladit s jídelním stolem, kuchyňskou linkou a s celým obývacím pokojem – pokud je jídelna jeho součástí.

Kvalita na prvním místě

U kuchyňské židle hraje kvalita zásadní roli. Židle patří k nejvíce zatěžovanému nábytku v domácnosti. Musí mít tedy dostatečnou nosnost. Protože na židli trávíme velkou část dne (u oběda, u večeře, při čtení atd.), měla by být i pohodlná. U komfort při sezení se postará praktická opěrka zad. Některé židle jsou vybaveny i opěrkami rukou.

Nepodceňujte rozměry kuchyňských židlí

Kuchyňské židle se vyrábějí v univerzálním provedení. Pozornost rozměrům by však měli věnovat lidé s větší hmotností, protože běžná židle má nosnost do 150 kg. Pokud máte doma malé děti, je rovněž vhodné investovat do speciální dětské židle, která má menší sedák a dítko na ni bude moci pohodlně usednout.

Dřevěné, plastové nebo čalouněné židle do kuchyně?

Co se týká materiálů kuchyňských židlí, tak zde máte na výběr z mnoha atraktivních variant. Dřevěné židle se výborně hodí do tradičních i moderních domácnosti. Zajímavou alternativou jsou plastové židle, které budí elegantní vzhled a velmi snadno se udržují. Oblíbenou možnost představují též čalouněné židle, kdy dřevěnou židli doplňuje praktické čalounění a vy na ni už nemusíte dávat žádný další podsedák.

Jakou zvolit barvu kuchyňských židlí

Co se týká barevného odstínu nových židlí, tak ani zde se vaší fantazii meze nekladou. Většina lidí volí židle ve stejném odstínu, jako je jídelní stůl. Obchody dnes nabízejí nespočet barevných variant. Zakoupit můžete židle do kuchyně v několika odstínech dřeva, v bílém nebo v černém provedení a populární jsou třeba i židle v červeném nebo zeleném odstínu, které se stanou zajímavou dominantou vaší jídelny.

Dřevěné kuchyňské židle si vy sami můžete doma vylepšit – například je namořit do netypické barvy.