Nadzemní bazény jsou čím dál dostupnější

nadzemní bazény
zdroj: pixabay.com

Bazény čím dál častěji doplňují zahrady a dvorky u rodinných domů. Jestliže dáváte během letních měsíců přednost koupání na svém vlastním pozemku před návštěvou veřejného koupaliště, lomu nebo rybníku, tak pro vás máme několik tipů na výběr bazénu. Cenově dostupnou volbou jsou dnes nadzemní bazény, které lze pořídit do 10 000 Kč a vyjdou tedy levněji než takzvané zápustné bazény.

Nadzemní bazény mají výhody i nevýhody

Venkovní nadzemní bazén si můžete pořídit i tehdy, když máte značně omezený rozpočet. Ceny za bazény jsou samozřejmě různé. Můžete si vybrat mezi nafukovacím bazénem a bazénem s pevnou konstrukcí.

Výhodou nafukovacího bazénu je, že ho rozložíte pouze na sezónu. Ihned po nafouknutí ho napustíte vodou. Nevýhodu pak představuje jeho omezená životnost. V bazénu se dá navíc jen velmi těžko plavat a je vhodný spíše k relaxaci. Pořizovací cena takového bazénu začíná už na 1 000 Kč.

Nafukovací nebo pevné konstrukce bazénu?

O něco vyšší investici pak vyžadují nadzemní bazény pevné konstrukce. Jedná se o montovanou konstrukci, většinou v modré barvě nebo v provedení imitace dřeva. Tento bazén budete mít na své zahradě umístěný celoročně a je potřeba ho doplnit také vhodnou bazénovou technikou – určitě zvažte investici do pískové filtrace nebo do solárního ohřevu, který vám rovněž zpříjemní vaše koupání. Investice závisí především na velikosti bazénu a na dalším příslušenství, které si k němu pořídíte. Počítejte však s cenou od 5 000 Kč.

Co promyslet před koupí nadzemního bazénu

Jestliže vážně uvažujete o pořízení nadzemního bazénu s pevnou konstrukcí, určitě pro něj na své zahradě nejprve vyberte dostatečně velké místo. Pro bazén musíte připravit rovný kruhový podklad s pískem a geotextilií. Populární jsou dnes též bazény, které se do země zapouštějí jen částečně. O tomto typu můžete uvažovat nejen z estetických důvodů, ale i pokud máte zahradu ve svažitém terénu.

I nadzemní bazény umožňují instalaci přenosného zastřešení, díky kterému si výrazně prodloužíte koupací sezónu. Stejně jako tvar bazénu tak je i zastřešení velice variabilní – nejčastěji kulaté nebo oválné. Lze si ho ale nechat vyrobit na míru i pro bazén v atypické konstrukci.