Jak připravit tofu

zdroj: pixabay.com

Tofu je výbornou pochoutkou nejen pro všechny vegany a vegetariány. Ačkoliv se jedná o rostlinnou náhražku masa, mnozí si s oblibou dají tofu místo kuřecího, vepřového nebo hovězího steaku. Jestliže se ptáte, jak připravit tofu, aby vám chutnalo, máme pro vás několik tipů, které při vaření můžete využít. Ochutnejte přírodní bílé tofu (vhodné pro slanou i sladkou kuchyni), uzené, marinované, bylinkové, česnekové nebo chilli – příchutí je k dostání opravdu požehnaně.

Grilované nebo opečené tofu

Jedná se o nejrychlejší a nejsnadnější přípravu tofu, kterou můžete vyzkoušet. Tofu na grilu vám jistě zachutná. Přírodní bílé nemá žádnou výraznou chuť, ale můžete zvolit buď ochucené nebo si ho doma naložit do směsi oleje či bylinek. Fantazii při přípravě marinády se meze nekladou.

Celé tofu dejte na rozpálenou pánev nebo na gril a z obou stran opečte dozlatova. Podávejte s čerstvým nebo s rozpečeným pečivem. Neměl by chybět ani zeleninový salát nebo grilovaná zeleninová směs, například z alobalu.

Jak připravit tofu na sladko

Jestliže vás láká tofu na sladko, tak vězte, že ani jeho příprava nezabere mnoho času. Vezměte si bílé tofu a to rozdrobte či nastrouhejte. Doslaďte ho třtinovým cukrem, medem nebo jiným přírodním sladidlem. Můžete přidat i ovoce podle chuti nebo ořechy.

Pak dejte koláč péct do trouby na požadovanou teplotu – dle konkrétního receptu. V tradičních receptech může tofu nahradit tvarohovou náplň. Chuťově to je velice vhodná alternativa.

Vyzkoušejte pomazánku nebo nádivku z tofu

Ve studené chuti lze přírodní nebo i ochucené tofu připravit jako pomazánku na pečivo dle vlastního výběru. V kombinaci s čerstvou zeleninou je výborné jako rychlá snídani, večeře i svačinka.

Tofu se také využívá do různých zeleninových pokrmů nebo do plněných těstovin jako nádivka. Místo abyste použili ricottu, tvaroh nebo zakysanou smetanu, tak tofu skvěle poslouží svému účelu. Rozhodně nemusíte být vegetariáni, abyste se do něj zamilovali. Ve zdravém stravování má tofu rozhodně své místo, jelikož obsahuje vysoké množství bílkovin.