Infrasauna povzbudí regeneraci vašeho organismu

infrasauna
zdroj: pixabay.com

Měli jste v práci těžký den a toužíte po relaxaci? Chcete své tělo rychle zotavit po náročném sportovním výkonu či vás trápí nějaké chronické potíže a rádi byste posílili obranyschopnost svého organismu? Pak je pro vás skvělý řešením infrasauna. Její výhodou je, že si ji můžete pořídit i domů. Je cenově dostupná a v koupelně nezabere zbytečně mnoho místa.

Jaké účinky má používání infrasauny na naše tělo

Saunování obecně jsou již po mnoho let připisovaný blahodárné účinky. Konkrétně infrasauna vám může pomoci od artritidy, bolesti zad, ekzému či lupénky. Dále také podporuje krevní oběh, posiluje imunitní systém, podporuje léčbu vysokého krevního tlaku nebo přispívá k celkové detoxikaci organismu. Zatímco návštěvu klasické finské sauny vám může právě vysoký krevní tlak překazit, do infrasauny s ním bez problémů můžete.

Hlavní rozdíly mezi finskou saunou a infrasaunou

Saunování spočívá v ohřívání a ochlazování organismu, čehož můžete dosáhnout více způsoby. Infrasauna je vytápěná infračerveným zářičem a teplota vzduchu se pohybuje v rozmezí od 30 do 60 °C (záleží jen na vašem individuálním nastavení). Doba jednoho cyklu trvá přibližně 30 minut a po saunování se doporučuje ochlazení vlažnou či studenou vodou.

Tradiční finská sauna využívá konvenční zdroj tepla a vytápí se až na 100 °C. Saunování probíhá po dobu maximálně 15 minut a po něm následuje ochlazení studenou vodou. Celý proces se opakuje dvakrát až třikrát. V infrasauně ani ve finské sauně nevzniká žádná pára. S tou se setkáte pouze v parní kabině.

Infrasauna v domácnosti

Infrasaunu můžete instalovat téměř kamkoliv. Ideální je samozřejmě její umístění do koupelny, jelikož se při výstupu ze sauny můžete ihned zchladit. Její výhodou jsou kompaktní rozměry. Jelikož se v infrasauně sedí, stačí kabina o šířce 120 cm a výšce 190 cm.

Navíc kabinu pouze zapojíte do zásuvky a vyhřátá je během 10 minut. Takže pro ni nepotřebujete ani větší jistič a ani se výrazně nezvýší vaše výdaje za elektrickou energii.