Hypotéka bez doložení příjmu pomůže, když máte málo peněz

hypotéka bez doložení příjmu
zdroj: pixabay.com

Hypotéka bez doložení příjmu je vhodná pro všechny osoby, které mají nižší měsíční příjmy nebo například podnikají a vykazují vysoké výdaje v daňovém přiznání. Jestliže jsou vaše roční příjmy nízké, banka zpravidla není schopná nabídnout atraktivní hypoteční úvěr. Pokud ale máte co dát do zástavy, tak místo tradiční hypotéky se můžete rozhodnout pro tu bez doložení příjmu. Přečtěte si o ní vše, co je dobré vědět.

Připravte si dvě nemovitosti do zástavy

Jestliže chcete získat hypotéku bez doložení příjmu, budete pravděpodobně potřebovat hodnotnější nemovitost do zástavy. Pokud si myslíte, že nabídnete pouze svůj rodinný dům, na který hypotéku chcete čerpat a případně nedáte ani nic ze svých zdrojů, tak jste na omylu.

Už běžné hypoteční úvěry banky dnes nejčastěji poskytují pouze do výše 85 % LTV. V případě hypotéky bez doložení příjmu se může dokonce jednat o 50 % LTV.  K tomu je ale potřeba nabídnout ideálně dvě nemovitosti do zástavy. Banka pak bude mít jistotu, že když úvěr přestanete splácet, tak se s vaší hypotékou nedostane do ztráty. A jelikož neprokážete svůj příjem, chce mít aspoň záruku v podobě dostatečně hodnotné zástavy.

Berou se v potaz úvěrové registry

Žádost o hypotéku bez doložení příjmu mohou také zkomplikovat záznamy v registrech dlužníků, takže je samozřejmě optimální, pokud žadatel nemá žádný negativní záznam. Banky navíc často vyžadují dva žadatele, kdy jeden z nich je v roli spoludlužníka. V případě nesplácení ale banka může požadovat peníze po obou z nich.

Hypotéka bez doložení příjmu má vyšší úročení

Největší kámen úrazu, který hypotéka bez doložení příjmu přináší, je vysoké úročení. To se dnes běžně pohybuje i kolem 6 % ročně a v porovnání s úrokem u běžného hypotečního úvěru je třeba až trojnásobné. Takto vysoký úrok se chce platit jen málokomu a potenciální žadatelé si proto hypotéky bez doložení příjmu důsledně promýšlejí.

Jestliže se vám nedaří jiný úvěr získá a máte šanci na hypotéku bez doložení příjmu, radíme vám tohoto hypotečního úvěru využít. Jakmile vám totiž skončí fixace úrokové sazby (zpravidla za 3 roky nebo za 5 let), tak můžete úvěr modifikovat a u konkurenční banky dosáhnout i na zajímavější podmínky.