Domácí pleťové masky – elixír výživy, hydratace a regenerace

domácí pleťové masky
zdroj: pixabay.com

Pleťovou masku si můžete připravit i ze surovin, které má uschované ve své ledničce nebo ve spíži. Je to hračka a domácí pleťová maska rozhodně vyjde levněji než ta kupovaná v obchodě s kosmetikou. Pokud tedy máte omezený rozpočet a nechcete zbytečně utrácet za přípravky na pleť, mohou pro vás být domácí pleťové masky vynikajícím řešením.

Jak správně postupovat při výrobě domácí pleťové masky

Domácí pleťové masky jsou skvělou volbou nejen díky příznivé ceně, ale také proto, že neobsahují žádné konzervanty, barviva ani jiné chemické látky. Pokud například trpíte alergiemi, tak se jim s takovou pleťovou maskou hravě vyhnete.

Doma si můžete připravit tuhnoucí i netuhnoucí masku, která si po celou dobu působení ponechá krémovou konzistenci. Na výrobu domácí pleťové masky můžete využít libovolné suroviny a máte tak na výběr z desítek různých variací.

Na následujících řádcích jsme pro vás ale připravili několik osvědčených tipů, které si jistě zamilujete.

Avokádovo-medová pleťová maska

Tato pleťová maska má hydratační a regenerační účinky. Budete na ni potřebovat půlku měkkého avokáda, kterou smícháte s čajovou lžičkou medu a polévkovou lžící tvarohu. Můžete přidat i kapku vody, aby se vám maska lépe roztírala. Naneste si ji na obličej a nechte působit po dobu 15 minut.

Okurkovo-tvarohová maska

Zázraky v péči o pleť dokáže také salátová okurka. Tu nastrouhejte a přidejte k ní lžíci tvarohu. Masku opět nechte působit 15 minut a poté smyjte vlažnou vodou. Vaše pleť bude dokonale hydratovaná.

Citronová maska na pleť

Je známo, že ovocné kyseliny mají blahodárné účinky na naši pleť a pokožku. Citronová maska vrátí vaší pleti život – nedoporučujeme ji ale těm z vás, které mají velmi citlivou pleť.

Masku si připravíte tak, že smícháte dvě lžíce olivového (nebo jiného oblíbeného) oleje s citronovou šťávou – bude vám stačit polovina citronu. Masku nanesete na obličej a necháte ji působit po dobu 15 až 20 minut. Poté smyjete a svou pleť aplikujete hydratační krém.

Pleťová maska z droždí

Skvělým pomocníkem v boji s akné je rychlá domácí maska z droždí, která stojí jen pár korun. Droždí rozmícháte ve vodě nebo v mléce a masku nanesete rovnoměrně na svůj obličej. Poté ji necháte zaschnout a nakonec smyjete vlažnou vodou. Je ideální na drobné kosmetické problémy.

Banánová maska na tvář

Banán smíchejte se smetanou či jogurtem. Přidat můžete také vaječný žloutek nebo med. Banánová maska je vyživující a hodí se tedy pro poškozenou nebo dehydratovanou pokožku.