Americká hypotéka je stále modernější

americká hypotéka
zdroj: pixabay.com

Určitě jste se už setkali s populárním pojmem americká hypotéka. Jedná se o hypoteční úvěr, který ale vůbec nemusíte využít jako investici do svého bydlení. Jelikož je čerpání finančních prostředků zajištěno nemovitostí, tak pravděpodobně dosáhnete na mnohem více peněz, než když byste jenom šli do banky a zde žádali o tradiční spotřebitelský úvěr.

Hlavní výhody americké hypotéky

Americká hypotéka může být v mnoha ohledech velmi výhodná. Jestliže tedy dosud nemáte na svém rodinném domě nebo na bytě žádnou zástavu, peníze do nemovitosti nepotřebujete, ale využili byste je jinde – například na koupi nového vozu – je americká hypotéka ideálním řešením.

Úrokové sazby jsou zde trochu vyšší než u běžných hypotečních úvěrů, rozhodně však ne tak vysoké jako tomu je u úvěrů spotřebitelských na cokoliv.

  • Banka nepotřebuje znát účel čerpání finančních prostředků a vy je tak můžete využít opravdu na cokoliv.
  • Dosáhnete na příznivé měsíční splátky, jelikož americké hypotéky nabízejí velmi dlouhou dobu splatnosti, klidně až na 20 let.
  • Získáte zde výhodnější úrokovou sazbu a lepší RPSN než u běžného spotřebitelského úvěru.
  • Nemovitost s americkou hypotékou lze prodat se sankcí ve výši 1 %.

Jak se sjednává americká hypotéka

Jestliže vás americká hypotéka zaujala, doporučujeme vám se na ni přeptat ve své bance. Každá banka ji však poskytuje za individuálních podmínek. Pokud tedy v té své neuspějete, máte určitě šanci i u konkurence.

Americkou hypotéku získáte pravděpodobně ve výši od 100 000 Kč. Maximální částka je pak omezena hodnotou nemovitosti. Hypotéka se obvykle poskytuje do 50 % LTV. To znamená, pokud do zástavy nabídnete rodinný dům v hodnotě 3 000 000 Kč, banka vám poskytne částku až do 1 500 000 Kč.

Konkrétní částka je samozřejmě stanovena i s ohledem na vaše pravidelné příjmy. Nabídnutá zástava však výrazně zvyšuje pravděpodobnost, že úvěr získáte.

Doba splatnosti u americké hypotéky je opět individuální a běžně se pohybuje v rozmezí od 5 do 25 let. Váš věk by ale během splácení úvěru neměl překročit 70 let.